Partnerzy Instytutu Biznesu Rodzinnego z Kancelarii Domański Zakrzewski Palinka stworzyli poradnik: Drogowskazy dla biznesu rozwiewające pojawiające się wątpliwości” . Jak czytamy wstępie:„Działanie pro publico bono od zawsze było dla nas wartością, dlatego też w tej wyjątkowo trudnej społecznie i gospodarczo sytuacji postanowiliśmy podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem z polskimi przedsiębiorcami. Mamy nadzieję, że choć w ten sposób uda nam się Państwa wesprzeć. Przekazujemy w Państwa ręce niniejszy podręcznik zebraliśmy w nim wątpliwości i pytania zadawane nam przez naszych klientów oraz zaprzyjaźnionych przedsiębiorców, reprezentujących różne branże, formy prawne, poziomy przychodów i potrzeb. Staraliśmy się, aby nasze odpowiedzi były zwięzłe i klarowne, i stanowiły realną pomoc w tym trudnym czasie. Józef Palinka”
Skorzystaj również z pomocy ekspertów DZP. Proponowane w nowej wersji tarczy antykryzysowej rozwiązania niosą ze sobą wiele zmian prawnych i organizacyjnych istotnych w prowadzonej przez Ciebie działalności gospodarczej. Z czego tak naprawdę możesz skorzystać w różnych obszarach Twojej działalności (m.in. sprawy korporacyjne, kwestie prawa pracy, zagadnienia związane z pomocą publiczną czy siła wyższa, zwłaszcza w kontekście zawartych przez Ciebie kontraktów)?
Mając na uwadze konieczność zaadaptowania się do wprowadzanych zmian, partnerzy Instytutu Biznesu Rodzinnego, Robert Niczyporuk oraz Jakub Wieszczeczyński zaproponują Ci praktyczne rozwiązania prawne adresowane do wszystkich działających przedsiębiorców, w tym spółek czy przedsiębiorców indywidualnych.
Robert Niczyporuk, Partner, to specjalista w zakresie biznesów rodzinnych, projektów restrukturyzacyjnych, joint venture oraz transakcji fuzji i przejęć polskich i zagranicznych przedsiębiorców. Jest ekspertem w dziedzinie prawa cywilnego, a szczególnie prawa spółek, w tym funkcjonowania organów władz oraz odpowiedzialności członków zarządu i rady nadzorczej w spółkach prawa handlowego.
Jakub Wieszczeczyński, Senior Associate, specjalizuje się w doradztwie z zakresu prawa handlowego, w tym w szczególności fuzji i przejęć, przedsięwzięć typu joint venture oraz projektów restrukturyzacyjnych. Równolegle, Jakub specjalizuje się w doradztwie sukcesyjnym i spadkowym oraz wsparciu prawnym w budowaniu ładu korporacyjnego dla firm rodzinnych. Niezależnie od wyjątkowej wiedzy eksperckiej i doświadczeń związanych z doradztwem transakcyjnym i wsparciem sukcesyjnym Jakub posiada wszechstronną wiedzę na temat uwarunkowań prawnych związanych z bieżącym prowadzeniem działalności gospodarczej w Polsce.
Wsparcie w obszarach: tarcza antykryzysowa, przekształcenia, prawo pracy, pomoc publiczna, siła wyższa, kontrakty i spory prawne. A także wszelkie inne tematy prawne.
Zapisy na konsultacje koordynuje Anna Włodarczyk,
awlodarczyk@ibrpolska, tel.
+48 732 777 135